Copywriting

Dodawanie zdjęć do artykułów blogowych

Sprawdź, jak powinno wyglądać dodawanie zdjęć do artykułów blogowych!

Artykuł bez oprawy graficznej może dużo stracić w oczach odbiorcy, dlatego wybór grafiki nie jest już opcją a koniecznością. Bez względu na to, czy publikujesz swoje treści na Facebooku, czy blogu firmowym, odpowiednio dostosowana szata graficzna sprawi, że przykujesz uwagę klienta i zwiększysz jego zainteresowanie. Jak wygląda dodawanie zdjęć do artykułów blogowych? O tym w dzisiejszym artykule!

Rola grafiki w procesie odbioru treści

Wszelkiego rodzaju materiały graficzne są odpowiedzialne za przykucie uwagi odbiorcy oraz będą decydujące w podczas podejmowaniu decyzji o tym, czy warto zatrzymać się na dłużej nad odwiedzaną witryną. Jest to proces, który średnio zajmuję tylko parę sekund, a ocena atrakcyjności strony odbywa się za pomocą załączonych zdjęć. Jakie więc się nadadzą?

Dobór zdjęć do artykułu

Zdjęcie na wstępie informuje czytelnika o tym, co czeka na niego w dalszej części artykułu. Tematyka obrazu powinna ściśle pokrywać się z przekazem, by nie wprowadzać w błąd odwiedzających witrynę. Oprócz ścisłego powiązania z poruszanymi w tekście zagadnieniami istotna zdaje się jakość grafik. Ta niesatysfakcjonująca, zamiast pomóc, może z góry dyskwalifikować.

Skąd czerpać zdjęcia?

Zdjęcia możesz pozyskać ze stron internetowych oferujących darmowe materiały graficzne, drugim sposobem jest stworzenie ich samemu, wybór należy do ciebie. Niewątpliwie zdjęcia Twojego autorstwa nadadzą przekazowi autentyczności oraz wyjątkowości. Gotowe od ręki nie pozostają gorsze i stanowią dobrą alternatywę. Tysiące zdjęć o dowolnej tematyce znajdziesz m.in. na stronie pixabay, która oferuje obrazy wolne od praw autorskich, co stanowi duże uproszczenie w kwestii wykorzystywania ich na użytek komercyjny.

Optymalizacja zdjęć do artykułów blogowych

Optymalizowanie grafiki wiąże się z korzyściami dla Twojej strony – przede wszystkim skróci czas jej ładowania oraz poprawi pozycjonowanie, warto więc zająć się tym na poważnie.

Optymalizacja krok po kroku

  1. Wybierz właściwy rozmiar zdjęcia w stosunku do strony internetowej, będzie miał on znaczenie w prawidłowym funkcjonowaniu strony.
  2. Poza dostosowaniem rozmiaru ważna jest jego waga, jeśli określana jest w MB, prawdopodobnie trzeba będzie ją zmniejszyć. W tym celu najlepiej sprawdzą się strony jak tinypng.com, które szybko odchudzą Twoja grafikę.
  3. Zdjęcie będzie lepiej pozycjonowane, jeśli zadbasz o jego opis alternatywny. Będzie on przydatny dla wyszukiwarek, które będą starały się określić, co znajduje się na zdjęciu. W tym polu, jak i w tytule, najprościej będzie posłużyć się frazami kluczowymi.

Dodawanie zdjęć do artykułów – podsumowując

W odbiorze artykułu zdjęcia grają niebagatelną rolę, dlatego powinny zostać wykorzystane na potrzeby każdego wpisu. Te odpowiednio wyselekcjonowane i komponujące się z treścią przyczynią się do sukcesu, zwiększając oglądalność oraz przyciągając nowych czytelników.