Wskazówki i ciekawostki

Cloffice, czyli biuro na niewielkiej przestrzeni

Cloffice, czyli biuro na niewielkiej przestrzeni

Ostatnio dużą popularnością i „klikalnością” cieszy się kolejny wytwór korporacyjnej „nowomowy”. Tym razem dotyczy pracy zdalnej, która w ciągu ostatnich lat, za sprawą pandemii, stała się kolejnym ze standardów w dużych firmach, jak również w jednoosobowych mikroprzedsiębiorstwach. Słowem tym jest „cloffice”.

Cloffice? Co to takiego?

Rzucenie takiego hasła gdzieś w towarzystwie może nadal postawić większość słuchaczy w stan osłupienia i sprawić, że będą oni drapać się po głowach i zastanawiać, co też ono znaczy. Pora więc rozwiać wątpliwości i przy następnej okazji być tym, który jest na czasie z najnowszymi trendami.

Cloffice to organizacja swojego miejsca pracy – swojego domowego biura – na niewielkiej, dostępnej przestrzeni, stąd połączenie słowa „szafa” (closet) ze słowem „biuro” (office). Prawda, że proste?

I nie jest to tylko sprytna gra słów. Cloffice koncentruje się bowiem na dosłownym urządzeniu swojego biura wewnątrz własnej szafy oraz zamykaniu i otwieraniu go w miarę potrzeby.

Najpopularniejsze trendy cloffice

Internet i social media są wręcz zasypywane zdjęciami osiągnięć cloffice-workerów z całego świata, którzy prześcigają się w innowacyjności i proponują niekończącą się wręcz paletę potencjalnych rozwiązań. Jak więc urządzić sobie trendy biuro w szafie?

Użyj przyjemnej dla oka tapety. I obij nią wnętrze szafy, usuwając oczywiście zbędne półki i zostawiając dla siebie jedną, długą półkę służącą jako biurko. Wnętrze nabierze wyglądu prawdziwego pokoju, a powieszenie na górze jakiegoś obrazu lub ustawienie kwiatka, uczyni je tylko jeszcze przyjemniejszym i przytulniejszym.

Zadbaj o wygodne krzesło (albo fotel). To czas, żeby zaszaleć z jakimś krzykliwym kolorem i modelem siedzenia, na które może nie sposób odważyć się w prawdziwym biurze. Ale tutaj jest twój świat i podczas gdy wygoda i funkcjonalność są priorytetem – wyobraźnia i ogólny zamysł są tutaj równie ważne.

Przeczytaj także: Jak tworzyć skuteczne teksty reklamowe?

Pozbądź się drzwi. Oczywiście z szafy. Może chcesz na koniec dnia zamknąć biuro i dosłownie zatrzasnąć za nim drzwi, ale może jego walor estetyczny jest tak duży, że warto uczynić z niego stały element wystroju pokoju? Niech wszyscy widzą tę innowacyjność i się nią zachwycają.

Konieczna jest również lampka, ale nawet ta, którą na co dzień trzymasz w pokoju, na pewno zda tutaj egzamin. Jak widać, żadne z tych rozwiązań nie należy do drogich. To nie portfel kreśli tu granice pomysłowości.

Cloffice – podsumowanie

Tak więc na początek, do urządzenia swojego własnego cloffice, wystarczą:

  • estetyczna tapeta
  • wygodne i innowacyjne krzesło (fotel)
  • uzyskanie większej przestrzeni przez usunięcie drzwi z szafy

Podsumowując – cloffice jest niedrogim w realizacji, ale bezcennym w kwestii oszczędności miejsca i przestrzeni, rozwiązaniem, które pozwoli na poczucie się we własnym domu tak jak w biurze, a przy okazji zaoszczędzi wczesnego wstawania i stania w korkach w drodze do pracy. Zobacz tylko, ile możliwości piętrzy się przed tobą już teraz, po otworzeniu starej szafy.

Autor tekstu: Michał Kalisz

No Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *